Divadelní soubor NUM

 

DS NUM je studentský amatérský divadelní soubor, který vznikl v roce 2009. Za svého působení odpremiéroval několik autorských představení a jedno neautorské. Písmena NUM označují Název Uvede Moderátor, neboť při prvním vystoupení tenkrát ještě Jarina s Tomem bylo takto herecké duo narychlo pojmenováno moderátorem akce. Na této akci kluci vystupovali se svým prvním mikropředstavením "Záda".

Jelikož už měli název, soubor byl na světě a vyznačoval se břitkým humorem, kterým komentoval aktuální dění ve světě i doma. Kabát celému souboru dala jejich první autorská hra s názve Myslivecká Odyssea, která má na svém kontě nejvíce repríz a stala se jakýmsi bumerangovým představením, které se vždy po několika letech vrátí zpátky na prkna a tím svolá celou generaci tehdejších studentů z Gymnázia Jihlava.

Soubor má na svém kontě několik diváckých cen z regionálních studentských festivalů a natrvalo spojilo pevným přátelstvím malou skupinku lidí.

DS NUM byl zaregistrován jako zapsaný spolek v roce 2015. Stal se z něho NUM z. s.

autorem loga Michaela Miksová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... originální anotace ze starého webu...

DS NUM vznikl roku 2009, přesněji pak v létě toho léta. Do jeho řad se nechalo naverbovat několik bláznů, magorů a šílenců (popis typického divadelníka), přesněji pak Jarin, Tom, Enchžin a v neposlední řadě i neposedný Jiří.
Do našeho týmu se v průběhu času přidalo několik důležitých posil. Přidal se k nám technicky vyspělý klučina Luděk. Rozhodně nesmíme zapomenout na Terku - zkušenou "pijanistku". Dále je tu i legenda NUMáckého přesouvaní. Člověk, který může za to, že jsme se všude dostali včas a všechno odehráli, když zrovna Luděk nemohl, je Pavlík.
Samotný odstavec si zaslouží Mišuák. Šikovná grafička, která má ruce ze zlata. Na svědomí nosí většinu plakátů, co nás prezentovaly. Nesmíme opomenout ty krásná modrá trička a logo našeho souboru.
Další rok přinesl neuvěřitelnou posilu. NUM pocítil další ženský element. V jedné nejmenované kavárně se s námi sešla naše milovaná Klárka. Naštěstí pro nás neutekla a kývla na budoucí spolupráci. Považovali jsme to za vrchol naší sestavy. Ale co to?
Vrchol byl ještě před námi. Největší podporu získal NUM při spolupráci se Zdeňkem Stejskalem, který rozpohyboval všechny kosti v našich líných tělech.

 

Co jsme hráli jako DS NUM naleznete na našem starém webu → www.dsnum.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© NUMACI.cz 2016